Објавено на:

Ќе не гаѓаат од Вселената: Русија ќе ја пренамени новата орбитална станица за воени цели ако има потреба

t

Русија ќе ја промени целта на својата нова орбитална станица за во војна, доколку геополитичката ситуација во однос на Русија е непријателска, вели шефот на Роскосмос, Дмитриј Рогозин.

НАСА претходно изјави дека се надева на соработка со Русија во Меѓународната вселенска станица, за размена на екипажи и продолжување на започнати проекти и истражувања.


Русија ја прекина испораката на ракетни мотори, а Рогозин им порача на САД да летаат во Вселената со метли.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руската амбасадорка се закани: Ќе ја затвориме…

Руската амбасадорка во Бугарија Елеонора Митрофанова испрати…

(Видео) Русија е виновна за сите проблеми…

Американскиот претседател Бајден „откри“ кој е главниот…

,,Третата светска војна е веќе почната”

Украинскиот министер за одбрана, Олексеј Резников, изјави…

Володин му одговори на Столтенберг: Во случај…

Володин му одговори на Столтенберг... Велејќи дека…

Русија ќе ги исполни обврските околу извоз…

Русија е подготвена да ги исполни своите…