Ќе остане ли престолот без наследник? Принцот Чарлс на 73-годишна возраст е позитивен на коронавирусот

t

Принцот од Велс е позитивен на ковид-19 и моментално е во самоизолација, известија од кралската резиденција Кларенс.

Како што соопштија оттаму, принцот Чарлс добил позитивен резултат од тестот утрово и затоа ја одложил планираната посета на Винчестер.

Ова е вторпат 73-годишниот престолонаследник да се зарази со коронавирус. Во март 2020 година, тој, исто така, беше позитивен на ковид-19.

Многу Британци се загрижени за здравјето на принцот, а на Твитер му посакуваат брзо закрепнување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Британското МНР: Никаква опрема – Мобилизираните Руси…

Британското Министерство за одбрана го објави најновиот…

Захарова: Нека побараат од Украина да им…

Британските власти треба да бараат од украинската…

Светските лидери се соочуваат со кризи на…

Каква разлика прави една година. Огромните предизвици,…

Нов „шамар“ за Џонсон: Конзервативците загубија на…

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон беше…

Русија: Британија бара помош за смртните казни…

Рускиот амбасадор во Лондон во вторникот изјави…