Ќе остане ли престолот без наследник? Принцот Чарлс на 73-годишна возраст е позитивен на коронавирусот

t

Принцот од Велс е позитивен на ковид-19 и моментално е во самоизолација, известија од кралската резиденција Кларенс.

Како што соопштија оттаму, принцот Чарлс добил позитивен резултат од тестот утрово и затоа ја одложил планираната посета на Винчестер.


Ова е вторпат 73-годишниот престолонаследник да се зарази со коронавирус. Во март 2020 година, тој, исто така, беше позитивен на ковид-19.

Многу Британци се загрижени за здравјето на принцот, а на Твитер му посакуваат брзо закрепнување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Џонсон: Путин бавно но опипливо напредува во…

Рускиот претседател Владимир Путин бавно но опипливо…

Пендаровски – Галовеј: Македонско-британските односи се во…

Британската амбасада во Скопје вчера во градината…

Џонсон предлага нова алијанса како алтернатива на…

Италијанскиот весник „Кориере дела Сера“ повикувајќи се…

(Фото) Ја направија салата во коментари: Британската…

Британската амбасадорка во Украина, Мелинда Симонс, беше…

Морбидно но вистинито: Сиромашните Британци принудени да…

Британците кои тагуваат без пари, принудени да…