Ќе си поднесе ли Мицкоски оставка од здравствени причини?

t

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ размислува за поднесување оставка од позицијата во партијата, дознава Инфомакс, од извори во политичката партија.

Според овие извори, Мицкоски смета дека најдобра опција за поднесување оставка би била периодот на почетокот на идната година, кога треба, според најавите на СДСМ да се случат уставните измени.

Причини за оставката ќе бидат наводна влошена здравствена состојба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БОМБА од Вучиќ: Би можел да се…

Вучиќ одговорил дека размислува да купи време…

ССМ ќе бара оставка од сите пратенци…

Јавно ќе бараме оставка од тие пратеници…

Кирил Петков ја достави оставката, ова се…

Бугарскиот премиер Кирил Петков поднесе оставка од…

Мицкоски до Ковачевски: Достоинството или го имаш,…

Достоинство или го имаш или воопшто го…

Мицкоски: Идната недела ќе поднесеме интерпелација за…

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ идната работна недела…