Ќе си поднесе ли Мицкоски оставка од здравствени причини?

t

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ размислува за поднесување оставка од позицијата во партијата, дознава Инфомакс, од извори во политичката партија.

Според овие извори, Мицкоски смета дека најдобра опција за поднесување оставка би била периодот на почетокот на идната година, кога треба, според најавите на СДСМ да се случат уставните измени.

Причини за оставката ќе бидат наводна влошена здравствена состојба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Детали од средбата Заев-Ковачевски-Ахмети: Мицкоски останува без…

На заеднички ручек во пријателска атмосфера екс-премиерот…

Митовски: Никогаш, никому американците не влепиле ваков…

Не дека многу ги почитувам или поздравувам…

Заменикот на Блинкен го потопи Мицкоски: Од…

„Има понуда на маса. И ако сакате…

Вулин за оставката: Се закануваа со санкции,…

Александар Вулин, донеодамнешниот шеф на српската Безбедносно-информативна…

Муслиманите вработени во Белата Куќа и во…

Според извори на Фокс Њуз стотици Муслимани…