Објавено на:

Ќе се снима документарен филм за Ноле во неколку епизоди

t

Се подготвува документарен филм за Новак Ѓоковиќ во форма на серијал кој ќе има неколку епизоди. Серијата ќе го прати неговиот врв кон светскиот тенис и малтретирањето во Австралија

Повеќе информации ќе бидат познати наскоро, додека режисер би требало да биде Џејмс Геј Рис, кој веќе ја достигна славата со документарниот филм за Формула 1, насловен „Вози да преживее“.

Дејли Мејл во својот текст наведува и дека камерманите се веќе во Австралија и го следат целиот расплет на настаните со Новак Ѓоковиќ и австралиските власти.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…

Српскиот патријарх ги крстеше децата на Новак…

Фотографиите на социјалните мрежи ги објави протосингелот…

Надал: Федерер го достигна највисокото ниво, но…

Тони Надал беше составен дел од огромен…