Објавено на:

Ќе се снима документарен филм за Ноле во неколку епизоди

t

Се подготвува документарен филм за Новак Ѓоковиќ во форма на серијал кој ќе има неколку епизоди. Серијата ќе го прати неговиот врв кон светскиот тенис и малтретирањето во Австралија

Повеќе информации ќе бидат познати наскоро, додека режисер би требало да биде Џејмс Геј Рис, кој веќе ја достигна славата со документарниот филм за Формула 1, насловен „Вози да преживее“.


Дејли Мејл во својот текст наведува и дека камерманите се веќе во Австралија и го следат целиот расплет на настаните со Новак Ѓоковиќ и австралиските власти.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И по заминувањето Ѓоковиќ пpoблеми за Австралија:…

Отвореното првенство на Австралија денеска започна без…

(Фото+Видео) По пpoблемите во Австралија, Ѓоковиќ душевниот…

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ престојува во…

Напредна технологија која може да стави крај…

Лекот против корона вирусот на кој работи…

Тенис Австралија се огласи за случајот Новак…

Тенис Австралија објави соопштение во врска со…

Анализа и дијагноза: Геноцидната свест на австралиските…

Алекс Хоук е премиер “за пример“: Откако…