Џамбаски: Испрани македонски мозоци, “Комитите” не го уништија “Радко”, Иван Михајлов е повеќе од жив!

t

Бугарскиот европратеник Андреј Џамбаски на неговиот Твитер профил објави реакција во врска со транспарентот кој навивачите во салата “Боро Чурлевски” го истакнаа вчера на натпреварот меѓу РК Еурофарм Пелистер и РК Вардар.

На транспарентот пишува:

” Уште пред 20 години го уништивме Радко, сега вие ко пи*ки спиете слатко”.

На што Џамбаски одговори:

Одвратен транспарент од некој испран мозок! Македонците уште еднаш го покажаа лицето на омраза кон Бугарите во #Македонија. „Комитите“ го уништија Радко?!
‼️ Всушност, Радко, како што е еден од псевдонимите на Иван Михаилов, е повеќе од жив, а историската вистина ќе надвладее!” – напиша Џамбаски на Твитер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ