Објавено на:

15-годишно девојче и нејзиното бебе исчезнаа во Скопје

t

15 годишно девојче и нејзиното бебе се пријавени за исчезнати од страна на нивното згрижувачко семејство.

„Дваесети и седумгодишната скопјанка Џ.А.,  згрижувач на 15-годишната малолетничка Н.А. вчера околу 21 часот пријавила во СВР Скопје дека,по претходна расправија, од нејзиниот дом се оддалечила малолетничката Н.А., која со себе го земала и своето бебе“, информираат од МВР и додаваат дека се преземаат мерки.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нападната адвокатка во Скопје!

МВР информира дека синоќа во 21.45 часот…

Претрес во Скопје, приведени двајца дилери

Денеска (28.05.2024), полициски службеници од СВР Скопје…

Пејачот Амар Исмани е убиениот во синоќешното…

29-годишникот Амар Исмани е жртвата од синоќешното…

Официјално: Едно лице почина во вчерашното пукање…

Напаѓачите се во бегство, а едно лице…

Осумгодишно девојче од Охрид со тешка сколиоза…

Осумгодишно неподвижно девојче од Охрид со тешка…