19-годишник ги нападна мајка си и сестра си

t

Вчера во 11.20 часот во СВР Скопје, 48-годишна жена пријавила дека околу 07.30 часот во домот на подрачјето на Кисела Вода, таа и нејзината ќерка биле физички нападнати од нејзиниот син Д.И.(19) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пред фирма со нож нападнал колега –…

На 14.06.2024 во 14.30 часот, полициски службеници…

52-годишен жител на Богданци обвинет за силување…

Синоќа на полноќ во Богданци полициски службеници…

Приведен крадец во Битола, одземеното вратено на…

На 15.06.2024 во 01.30 часот во Битола,…

Силен пороен дожд рано утринава ја зафати…

ЦУК информира дека, според радарската слика од…

Скопјанец нападнат од повеќе лица, со убодни…

На 11.06.2024 во СВР Скопје, А.Л.(48) од…