Објавено на:

20-годишно момче од радовишко настрада по удар од гром

t

20-годишно момче од село Коџалија, радовишко синоќа почина по удар од гром, извести МВР.

Околу 20 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека во 19:30 на ливада на место викано Водовод во радовишко, од гром настрадал 20-годишниот Р.М., а со повреди се здобил 23-годишниот З.М., двајцата од Коџалево.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

35-годишен скопјанец донесен починат во „8. Септември“

Министерството за внатрешни работи информира дека 35-годишен…

52-годишен жител на Богданци обвинет за силување…

Синоќа на полноќ во Богданци полициски службеници…

Приведен крадец во Битола, одземеното вратено на…

На 15.06.2024 во 01.30 часот во Битола,…

(Видео) Трагедија: Маж почина откако го урдила…

Маж од Тексас починал откако бил погоден…