21-годишна девојка физички нападнала полицаец во Скопје

t

На 01.10.2022 околу 24 часот пред угостителски објект на подрачје на Центар од полициски служебници од СВР Скопје е лишена од слобода В.А.(21) од Скопје, затоа што физички нападнала полициски службеник при вршење на службена дејност.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ПРЕД КЛИНИЧКИ: Смачкани се…

Тешка сообраќајна несреќа вечерва се случи на…

Тошковски откри кога ќе почнат да доаѓаат…

Во вечерашната емисија ClickPlus на ТВ21, министерот…

Прскање против комарци во сабота во Скопје,…

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира…

Претепан вработен во казино од три лица…

Денеска во 00.20 часот во СВР Скопје,…