29 годишна жена се породила дома со мpтов плод, се преземаат мерки за расчистување на случајот

t

На 17.02.2022 во 12.25 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека на Клиниката за гинекологија при Комплексот клиники „Мајка Тереза“ била донесена 29-годишна пациентка од Скопје, која претходно во домашни услови се породила со мртов плод. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Резерват во Швајцарија нов дом за две…

Двете мечки од скопската зоолошка, отпатуваа во…

Во одвоени случаи нападнати тројца малолетници во…

Две малолетнички и еден малолетник во три…

Дел од булевар АСНОМ утре ќе остане…

На ден 19.05.2022, поради уличен дефект ф-100…

Приведен 40 годишен скопјанец, бил баран со…

Денеска (17.05.2022) во 11.00 часот на ул.„Мајка…

Делови од Кисела Вода утре без струја

Без електрична енергија утре ќе бидат корисниците…