29 годишна жена се породила дома со мpтов плод, се преземаат мерки за расчистување на случајот

t

На 17.02.2022 во 12.25 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека на Клиниката за гинекологија при Комплексот клиники „Мајка Тереза“ била донесена 29-годишна пациентка од Скопје, која претходно во домашни услови се породила со мртов плод. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

19-годишник силувал малолетно девојче од тетовско

Деветнаесетгодишно момче од селото Крушопек, Скопско е…

Арсовска на годишната средба на европски гимназии…

Денеска се одржа годишната средба на европски…

Екипите на Водовод и канализација спроведоа активности…

Екипите на сектор Водовод во текот на…

Посебен сообраќаен режим поради завршни активности за…

На булeварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, на потегот…

И не им доаѓа паметот: 334 казни…

– Секторот за внатрешни работи Скопје вчера…