3aбегана работа: Со нож под вратот силувал 12-годишно девојче

t

Жител на Кратово обљубил 12-годишно девојче од пробиштипското село Трипатанци. За да го принуди девојчето на сексуални односи, тој извадил нож, го ставил на вратот на оштетената и ѝ се заканил, соопшти Jавно обвинителство на Република Македонија.

Основното јавно обвинителство Штип донело Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Полов напад врз дете кое не наполнило 14 години. Обљубата врз девојчето се случила на 14 јануари.


По предлог на надлежниот јавен обвинител, судијата на претходна постапка од Основниот суд во Штип определи мерка притвор за осомничениот во траење од 30 дена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Разговор Ердоган – Нинисто: Финска ќе преземе…

Финскиот претседател Саули Ниинисто во телефонски разговор…

Украина: Од почетокот на војната се убиени…

Генералштабот на Украина соопшти дека од почетокот…

(Видео) Британски војници демолираат кафуле па тепаат…

Тројца британски државјани, кои се учесници во…

Грчки пратеник: Преспанскиот договор придонесе за признавање…

Пратеникот на прогресивната алијанса на СИРИЗА и…

Светот има залихи на пченица за само…

Светот има залихи на пченица за само…