3aбегана работа: Со нож под вратот силувал 12-годишно девојче

t

Жител на Кратово обљубил 12-годишно девојче од пробиштипското село Трипатанци. За да го принуди девојчето на сексуални односи, тој извадил нож, го ставил на вратот на оштетената и ѝ се заканил, соопшти Jавно обвинителство на Република Македонија.

Основното јавно обвинителство Штип донело Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Полов напад врз дете кое не наполнило 14 години. Обљубата врз девојчето се случила на 14 јануари.

По предлог на надлежниот јавен обвинител, судијата на претходна постапка од Основниот суд во Штип определи мерка притвор за осомничениот во траење од 30 дена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Костовски: Мицкоски по амбасади ветува дека…

Мицкоски и неговите потпретседатели по амбасади ветуваат…

Албанците поднеле 12 илјади барања за азил…

Не престанува миграцискиот бран на албанските граѓани,…

(Видео) Шокантни детали:  Оружјето што го користел…

Експертите за оружје тврдат дека Давид Козак…

(Видео) Костовски: Не можевме да ги донесеме…

Немаше да ги донесеме измените на Кривичниот…

Богоев: Далеку од реалноста е да се…

Се формира еден европски блок, којшто споделува…