3aпленет над половина тон дpoга на границата меѓу Албанија и Црна Гора

t

На граничниот премин Божај, меѓу Албанија и Црна Гора, цариниците и полицајците утрово запленија околу половина тон марихуана и 20 килограми хашиш.
„Координирани активности на службеници од Управата за приходи и Царина и службеници од Полициската управа, на граничниот премин Божај во товарно моторно возило со албански регистарски ознаки, меѓу друга стока (сушени билки) е пронајдена и растителна материја за која се сомнева дека е и наркотична дрога сканк. беше соопштено.од полицијата.
Камионот со пратката, која беше означена како лековито растение, се движеше од Албанија и требаше да продолжи кон ЕУ, преку Црна Гора, со крајна дестинација во Германија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И Албанија старее: Повеќе од половина од…

Албанија старее откриваат последните податоци. Денес повеќе…

Вархеји: Членството на Албанија во ЕУ е…

Комесарот за добрососедска политика и проширување Оливер…

Руска блогерка обвинета за шпионажа бара азил…

Руската блогерка Светлана Тимофеева (34), која беше…

Албанија ќе ѝ врати на Македонија незаконски…

Незаконски изнесени икони од Македонија кои завршиле…

Американсата ДЕА отвори канцеларија во Тирана: Ќе…

Американската амбасада во Тирана соопшти дека во…