Објавено на:

Aки не се враќа дома: Ова ќе биде неговото вечно пoчивалиште

t

Иако последните години живееше во Словенија со својата невенчана сопруга Барбара, Аки Рахимовски ќе биде погребан во Загреб.

Како што дознава „Вечерњи“ од извори блиски до семејството, погребот најверојатно нема да биде пред средината на следната недела, затоа што ситуацијата со коронавирусот дополнително ги комплицира работите.

Имено, официјалната причина за смртта на Аки ќе биде позната дури по обдукцијата, а пред да се случи тоа е речиси невозможно да се планира нешто конкретно.

Прашање е како ќе изгледа се со оглед на бројот на заразени со коронавирусот, па не се препорачуваат поголеми собири.

Сигурно ќе има голем број пријатели, но и фанови кои ќе сакаат за последен пат да се простат од легендарниот пејач.

Да потсетиме, Аки пред неколку дена беше опериран и му биле вградени четири стента во една загрепска клиника. Сите околу него верувале дека ова е крајот на сериозните здравствени проблеми.

Затоа Аки се вратил во Словенија, но судбината, за жал, одлучила поинаку и тој починал вчера во Ново Место, Словенија .

Причината за смртта сè уште не е официјално позната, но Аки и претходно имал здравствени проблеми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лоша вест за пушачите: Поскапуваат цигарите

Од вчера за десет денари од кутија…

Германската министерка се сретнала и со пратениците…

Вчера пред Комисијата за надворешна политика во…

Голема полициска акција: Уапсени дилери на автопатот…

На наплатната рампа пред Тетово, на автопатот…

Спасовски – Мејер: Интензивна македонско-американска соработка и…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на…

(Фото) НИ ДОАЃА НАЈТОПЛИОТ ДЕН ЗА ОВАА…

Во сабота попладне ќе има локално наоблачување…