Aпсење во Тетово

t

На 01.12.2023 во 23:30 часот во с.Желино, Тетовско, полициски службеници од СВР Тетово – Полициско одделение Групчин го привеле Б.И.(37) од с.Желино.

При преглед во возилото „алфа ромео“ со тетовски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени огревни дрва без документација.

Возилото и дрвата биле одземени и по целосно документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЛУЃЕТО ВО ГАЗА МОЛАТ ЗА ЛЕБ: Половина…

Заменик-директорот на Светската програма за храна на…

(Фото) И Раде Штекли си замина од…

Раде Трајковски – Штекли кој преживеа два…

ПОСЛЕДНА ВЕСТ: После Турција, Палевски сакал да пребега…

Првоосомничениот Љупчо Палевски Палчо моментално се наоѓа…

Родители реагираат: Нема термини за ортопед, чекаат…

Родители реагираат дека нема термини за ортопед…

Алиев во посета на Србија: Гас за…

Претседателот на Азербејџан, Илхам Алиев, денеска е…