(Boзменирувачко фото) Тpaгедија: Почина лицето кое беше прегазено на мостот Гоце Делчев

t

Пред малку Инфомакс објави дека прегазено лице денеска пред мостот „Гоце Делчев“ во близина на МНТ. Во него удрило возило „БМВ Х5“со кумановски регистарски таблички.

Последните информации се дека лицето починало на лице место по ударот. Екипити на брзата помош пристигнале на местото на настанот, но не можеле да сторат ништо за да го спасат неговиот живот.

Полицијата е веќе на местото на настанот и истиот го расчистува.

Иако неколку медиуми шкелуираа дека лицето не поминало на пешачки од позицијата на телото имајќи во предвид ударот се гледа дека истото сепак ги почитувало сообраќајните прописи.

Новата трагедија се случува само неколку дена откако беше прегазена млада девојка од Радовиш на пешачки премин пред Сити Мол.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ДСЗИ не констатирал грешки во третирањето на…

Државниот санитарен и здравствен инспекторат изврши вонреден…

ИНИЦИЈАТИВАТА НА ЛЕВИЦА ЛО НЕГОТИНО ЗА ХУМАНИТАРНИ…

ИНИЦИЈАТИВАТА НА ЛЕВИЦА ЛО НЕГОТИНО ЗА ХУМАНИТАРНИ…

Се преврте патничко моторно возило

Нова непосакувана ситуација на македонските патишта... Предмалку…

ХРВАТСКА СОНУВА ЗА АПСЕЊЕ НА ПУТИН! Пленковиќ…

Доколку рускиот претседател Владимир Путин, по кого…

„Никогаш не заборавајте“: Србите во Виена одбележаа…

Србите во Виена вечерва одржаа митинг по…