Bo Гази Баба веќе нема заборавени населби: Се асфалтира улица во Колонија

t

Обновата на Гази Баба станува реалност! Попладнево бев на увид на градежните работи на асфалтирањето на крак од улица 1 во населеното место Колонија. Кракот е во должина од 220 метри, стои во Фејсбук статусот на градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски.

Тој напиша дека во Гази Баба нема да има заборавени населени места и дека секаде ќе инвестираат.

– Со денешното асфалтирање во изминатите 60тина дена од мојот мандат на територија на општина Гази Баба се асфалтирани локални улици во должина од над 2000 метри, додава градоначалникот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

104-годишна бабичка скокнала со падобран

Една 104-годишна жена од Чикаго се надева…

Кавадарчанец и давал хероин на малолетната сестра…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе…

Дeдo co шипka гo прeтeпaл внyкoт и…

Почина 6-годишното момче кое беше претепано со…

Bo Гази Баба веќе нема заборавени населби:…

Обновата на Гази Баба станува реалност! Попладнево…