Објавено на:

Cмpтна kaзна за жена од Пакистан бидејќи испратила карикатури на Мохамед преку WhastApp

t

Една жена во Пакистан е осудена на смрт поради карикатури на пророкот Мохамед што ги испратила преку WhastApp.

На Aneeqa Ateeq ѝ беше изречена 20-годишна затворска казна со наредба да биде обесена, но врз никој досега не била извршена смртна казна за богохулење – поради што повисоките судови во Пакистан ги отфрлија претходните пресуди.

Се претпоставува дека во моментов с има околу 40 луѓе кои се соочуваат со смрт поради обвинение за богохулење во Пакистан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Страшно: Толпа во Пакистан извлече турист обвинет…

Толпа во Пакистан извлекла турист обвинет за…

Разгневена толпа во Пакистан запалила куќа и…

Стотици гневни муслимани нападнале христијанин во Пакистан,…

Втор етнички терористички напад за неколку недели…

Вооружени напаѓачи во југозападен Пакистан егзекутираа најмалку…

Пакистан ги забрани сите новогодишни прослави во…

Владата на Пакистан ги забрани сите новогодишни…

(Видео) Огромни огнени пламени голтнаа цел трговски…

Голем пожар избувна во трговскиот центар Арши…