Cтpaшна сообраќајка кај МНТ: Прегазено лице, лежи неподвижно на пешачки премин

t

Тешка сообраќајка пред малку се случи во близина на Македонски народен театар на раскрсницата на булеварот Гоце Делчев.

Според информациите кои со редакцијата на Инфомакс ги споделија очевидци штотуку се случила страшна сообраќајка кај МНТ при што било прегазено лице на пешачки премин.

Во моментов се уште не е стасана ниту полицијата ниту брза помош, а лицето лежело неподвижно на пешачкиот премин.

Нашата редакција се уште нема информации за неговата здравствена состојба на учесниците во несреќата.

Очевидците тврдат дека никој не застанувал со колите за да помогне или да види што може да се направи, што пак претставува дело казниво со закон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Гласачките ливчиња за изборите на 20 август…

ДИК ги усвои измените на финансискиот план,…

До крајот на неделата се очекува разрешница…

Нема простор за паника, бидејќи не се…

Штипјани реагираат на бучава од мотоцикли, надлежните…

\Група малолетници со своите мотоцикли низ штипските…

Фатен дрвокрадец во Ресенско

Полициски службеници од полициската станица Ресен и…

Русија ги обвинува ЕУ, Полска, Украина и…

Испораките на рускиот гас до Европската Унија…