Cтpaшна сообраќајка кај МНТ: Прегазено лице, лежи неподвижно на пешачки премин

t

Тешка сообраќајка пред малку се случи во близина на Македонски народен театар на раскрсницата на булеварот Гоце Делчев.

Според информациите кои со редакцијата на Инфомакс ги споделија очевидци штотуку се случила страшна сообраќајка кај МНТ при што било прегазено лице на пешачки премин.

Во моментов се уште не е стасана ниту полицијата ниту брза помош, а лицето лежело неподвижно на пешачкиот премин.

Нашата редакција се уште нема информации за неговата здравствена состојба на учесниците во несреќата.

Очевидците тврдат дека никој не застанувал со колите за да помогне или да види што може да се направи, што пак претставува дело казниво со закон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Паѓа поддршката меѓу граѓаните за членство во…

Поддршката за ЕУ во земјава на најниско…

ЗЛАТО, СРЕБРО И БРОНЗА ЗА МАКЕДОНКИТЕ: Илина…

Илина и Ева Соколовски го развејаа македонското…

Обраќање на претседателот Пендаровски во Собранието на…

Претседателот Стево Пендаровски, утре, 19 декември 2023…

Гренел: Вучиќ убедливо победи на изборите во…

Поранешниот специјален пратеник на американскиот претседател Доналд…

Прегазен пешак во Кисела Вода

Вчера во 09.20 часот во СВР Скопје…