Објавено на:

„Cakaв дa ja yбиjaм“ – Албанец ја избoдeл мajka мy зa Hoвa гoдинa

t

25-годишниот Емилијано Доми, кој ноќта на Нова година забил нож во грбот на мајка си, им кажал на полицајците дека сакал да ја убие. Кога си си заминувал, тој веќе сметал дека е мртва.

Инцидентот се случил во паркот Елмвуд во Њу Џерси. Младиот човек кој е етнички албанец, избегал по злосторството, но подоцна бил уапсен.

Емилијано изјавил дека се расправал со мајка му откако таа ја отстранила јакната од фотелјата во дневната соба.

Откако ја фрлил на земја, го зел ножот и гневно и го прободел во рамото.

„Сакав да ја убијам“, наводно ѝ рекол Доми на полицијата, информираат американските медиуми. Потоа го напуштил станот мислејќи дека таа е мртва.

43-годишната жена успеала да преживее по операцијата со која и било отстрането сечилото што и било заглавено меѓу рамениците.

Потоа отишол кај татко му за да побара пари за автомобилот. Овој прво ја повикал сопругата, а потоа и полицијата.

Таткото на 25-годишникот признал дека синот неколку пати му се заканил дека ќе ги убие. Емилијано Доми е префрлен во клиника каде ќе остане до моментот кога ќе се појави на суд. Тој е обвинет за обид за убиство и напад.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бајден: Пристапот на Нетанјаху во Газа е…

Пристапот на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху кон…

Борел: Американскиот „одбранбен штит“ над Европа наскоро…

Американскиот „одбранбен штит“ над Европа наскоро би…

Зеленски: Украина ќе ја изгуби војната против…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека Украина…

(Видео)  Јакимовски: Враќање на достоинството на македонскиот…

Како претседател ќе се залагам за јакнење…

Кинескиот премиер: Америка и Кина треба да…

Кинескиот премиер Ли Џианг за време на…