Објавено на:

„Cakaв дa ja yбиjaм“ – Албанец ја избoдeл мajka мy зa Hoвa гoдинa

t

25-годишниот Емилијано Доми, кој ноќта на Нова година забил нож во грбот на мајка си, им кажал на полицајците дека сакал да ја убие. Кога си си заминувал, тој веќе сметал дека е мртва.

Инцидентот се случил во паркот Елмвуд во Њу Џерси. Младиот човек кој е етнички албанец, избегал по злосторството, но подоцна бил уапсен.


Емилијано изјавил дека се расправал со мајка му откако таа ја отстранила јакната од фотелјата во дневната соба.

Откако ја фрлил на земја, го зел ножот и гневно и го прободел во рамото.

„Сакав да ја убијам“, наводно ѝ рекол Доми на полицијата, информираат американските медиуми. Потоа го напуштил станот мислејќи дека таа е мртва.

43-годишната жена успеала да преживее по операцијата со која и било отстрането сечилото што и било заглавено меѓу рамениците.

Потоа отишол кај татко му за да побара пари за автомобилот. Овој прво ја повикал сопругата, а потоа и полицијата.

Таткото на 25-годишникот признал дека синот неколку пати му се заканил дека ќе ги убие. Емилијано Доми е префрлен во клиника каде ќе остане до моментот кога ќе се појави на суд. Тој е обвинет за обид за убиство и напад.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Тој е марионета во човечки облик“: Илон…

Најбогатиот човек на светот, основачот на „Тесла“,…

Нож во грб: Америка ја менува политиката…

Америка веќе нема само реторички да ја…

САД избрка 27 руски дипломати, мора да…

Амбасадорот на Русија во САД, Анатолиј Антонов…

САД бара седница на Советот за бeзбедност…

Амбасадорот на Норвешка во ОН, кој моментално…

Командант на американската морнарица примал мито за…

Поранешниот командант на американската морнарица, Стивен Шад,…