(Видео) Драматичен момент: Група на украински војници…

Продолжуваат жестоките битки на руските и украинските…

(Видео) Украинска ,,Стрела 10м” уништена во директен…

Снимките од конфликтот меѓу руската и украинската…

РУСКИОТ ВАГНЕР РЕГРУТИРА ПОРАНЕШНИ СПЕЦИЈАЛЦИ ОД АВГАНИСТАН:…

Руската армија за борбите во Украина регрутира…

(Видео) МОЌЕН РУСКИ РАКЕТЕН СИСТЕМ ВО АКЦИЈА:…

Новите видеа објавени од руското Министерство за…

(Фото) САД го покажаа “најдоброто”: Ова е…

Најновиот и најнапредниот носач на авиони на…

(Видео) Северна Кореја испали ракета која поради…

Северна Кореја испали ракета која поради грешка…

(Видео) Моќното оружје на Русија започна да…

„Искандери“ уништуваат украински објекти: руската армија објави…

ЌЕ ГИ УНИШТИМЕ СИТЕ ШТО ДОАЃААТ СО…

Врховниот командант на вооружените сили на Украина,…

Вооружен инцидент на границата меѓу Киргистан и…

На киргистанско-таџикистанската граница утрово имало престрелка помеѓу…

Белорусија го претстави новиот оклопен транспортер: Вози…

Фабриката за трактор на тркала Минск на…