ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Претпладне сончево, попладне пороен дожд

Во Македонија претпладне ќе преовладува сончево време…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Нестабилно време со пороен дожд попладне!

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Променливо облачно со сончеви периоди,…

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Какво време не очекува во наредните денови…

Топлото време ќе се задржи и во…

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и топло време, попладне…

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево и…

Наутро свежо, преку денот сончево и топло

Во Македонија утрово ќе биде свежо додека…

Метео: Сончево и топло време

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…