Објавено на:

Cpaмна изјава на Рафаел Надал

t

Новак Ѓоковиќ победи на сојузниот суд на Австралија, но тоа не гарантира дека ќе остане и ќе игра на Грен слем турнирот Австралија Опен.

Австралијците повторно го апсат за да го депортираат. Ако Новак се пожали и загуби, три години нема да може да влезе во Австралија.

Рафаел Надал ја коментираше и одлуката на судијата.

Шпанскиот тенисер даде изјава во која рече дека не би сакал да го види Ѓоковиќ на првиот Грен слем сезонава.

– На спортски план повеќе би сакал Новак да не игра. Но, судот го кажа своето и јас ја почитувам одлуката – изјави тој за шпанските медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…

Фон дер Лајен: Со нетрпение ве очекуваме…

Како што Македонија напредува во реформите, така…

Српскиот патријарх ги крстеше децата на Новак…

Фотографиите на социјалните мрежи ги објави протосингелот…