Објавено на:

Hе чека дpacтична промена на времето: До четврток пролетни температури, од петок дождови и cнег

t

До четврток ќе се задржи стабилно време. Утре на повисоките места ќе биде сончево и релативно топло, а по котлините и речните долини претпладне ќе биде магливо и постудено.

Во четврток во текот на денот ќе има појава на зголемена облачност, а од петок следува период на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Дневните температури ќе бидат во опаѓање.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ништо од пролетта: Очекувајте снег на повисоките…

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Снег во Хрватска и Словенија

Во поголем дел од Хрватска пристигна најавената…

Костовски од Бутел потрошил, речиси, 27 000…

Костовски од Бутел потрошил, речиси, 27 000…

Сообраќајот се одвива по влажни коловози, слаб…

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Врнежи од снег на Попова Шапка, патиштата…

Врнежи од снег со среден интензитет на…