Објавено на:

Kpвав Божиќ: Шестмина зaгинaти во пykaњe за време на прослава на Божик во Бразил

t

Шест лица загинаа, а пет се повредени во пукање во Бразил за време на прослава на Божиќ на фудбалски терен, јавија локалните медиуми.

Инцидентот се случил во градот Фотралеза, во североисточниот дел на Бразил, а службата за јавна безбедност во државата Сеара соопшти дека загинатите се луѓе на возраст меѓу 15 и 26 години. Десет лица беа приведени, а властите соопштија дека четворица жртви и биле претходно познати на полицијата за членство во криминални организации.

Бразилските медиуми наведуваат можност дека тоа бил конфликт меѓу банди, повикувајќи се на воената полиција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе се пука вечерва во Скопје: Ова…

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста…

Филмска бркотница со автомобили во Скопје: Се…

Бркотница со автомобили и пукање од пиштол…

Нов инцидент во Косово: Албанец застрела Србин…

Пред дискотеката на влезот во Грачаница синоќа…

Пукање во Аеродром: Ранет млад скопјанец

Вчераутро околу 3 часот во СВР Скопје…