Објавено на:

Kpвав Божиќ: Шестмина зaгинaти во пykaњe за време на прослава на Божик во Бразил

t

Шест лица загинаа, а пет се повредени во пукање во Бразил за време на прослава на Божиќ на фудбалски терен, јавија локалните медиуми.

Инцидентот се случил во градот Фотралеза, во североисточниот дел на Бразил, а службата за јавна безбедност во државата Сеара соопшти дека загинатите се луѓе на возраст меѓу 15 и 26 години. Десет лица беа приведени, а властите соопштија дека четворица жртви и биле претходно познати на полицијата за членство во криминални организации.

Бразилските медиуми наведуваат можност дека тоа бил конфликт меѓу банди, повикувајќи се на воената полиција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ: Ново пукање во Чаир, ДПМНЕ е…

ДПМНЕ е опасност по безбедноста на граѓаните,…

Убоди со нож и пукање – Обид…

Поднесена е кривична пријава од страна на…

Бразилскиот претдедател го обвинува Израел е за…

Бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва…

Дали ќе имаме мир овие празници? Огромни…

Од таму апелираат, пред се до учениците…

(Видео) Пукање во универзитет во Америка, има…

Американската полиција влезе во кампусот на Универзитетот…