Oкултен ритуал во Киев: Вештерки од целиот свет му фрлаат магија на Путин

t

Киевскиот магазин „Котелот на вештерката“ на својата страница на Инстаграм објави „план за отстранување на рускиот претседател Владимир Путин“ и поддршката од вооружените сили на Украина. За да апсурдот е поголем и актуелната власт во Украина ја поддржа оваа „воена операција“

„31. „На 29 март, лунарниот ден, денот на корупцијата и проклетството, ние, вештерките на Украина, заедно со нашите колеги од странство, ќе го извршиме ритуалот на казнување на непријателот на украинскиот народ – Владимир Путин“, велат вештерките.

Украинските вештерки напишале дека ќе се соберат на последниот ден од март на врвот на една од планините каде ќе се врши чинот на жртвување.

„Веќе е собран круг од 13 вештерки, а веќе се разговара за олтарните ножеви за принесување жртви на повисоките сили“, велат организаторите на „настанот“.

Вештерките велат дека вториот дел од ритуалот ќе го извршат во април, со цел да се поддржи украинската армија.

„За победа на нашите големи луѓе, за успех и отворање на патиштата! Нека ни помагаат боговите на војната – Один, Тор, Перун“, пишува „Котелот на вештерката“.

Советникот на шефот на кабинетот на претседателот на Украина, Алексеј Арестович на Фејсбук им се обрати на украинските вештерки со зборови на поддршка.

Девојки, само продолжете“, напиша Арестович.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Денес се празнува Светиот пророк Јона

Живееше повеќе од 800 години пред Христа.…

Сончево со мала до умерена облачност и…

Времето ќе биде сончево со мала до…

Холандија ќе усмрти над 100.000 кокошки поради…

Холандија ќе усмрти околу 102.000 кокошки на…

На Зеленски му е драго што Бајден…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска разговара со…

Ќе се тресе цела Европа! Кина предупредува…

Кина предупреди дека САД би можеле да…