Tрагедиja: Пoчинa еднa од нaјпознатите cрпски мaнекенки

t

Една од најпознатите српски и југословенски манекенки Тамара Бакиќ (87) починала вчера во Белград. Тамара Бакиќ е родена во 1934 година во Сомбор. Израснала во големо семејство по кое се знаело редот и, како што изјавила за медиумите, отсекогаш била благодарна за тоа. Најубавите спомени од детството ги врза за Нања, бабата која ги собирала за слава – Свети Никола, Божиќ и Велигден, а најлошите за унгарскиот камп во Бачка Паланка. По напуштањето на кампот, семејството Бакиќ се преселило во Белград, каде што биле ослободени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тахири: ЕУ да престане да ја толерира…

Поранешниот главен преговарач на Косово во дијалогот…

Рама со препорака до ЕУ: Тесно да…

Земјата домаќин, Албанија, има големи надежи за…

ФИФА покрена постапка против Србија за несоодветно…

Против Фудбалската федерација на Србија е покрената…

(Фото) Заменик-градоначалникот на Скопје, Александар Трајановски на…

Заменик-градоначалникот на Скопје, Александар Трајанвски, денеска беше…

Вучиќ се пишмани: Одам во Тирана, ќе…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ од Никинац,…