Талибанците ја спроведоа првата јавна егзекуција во…

Талибанските власти денеска егзекутираа Авганистанец осуден за…

Тројца загинаа при пад на хеликоптер во…

Авганистанското Министерство за одбрана соопшти дека при…

Црвениот крст повика на обновување на помошта…

Црвениот крст денеска ги повика земјите и…

Помошта на САД за Украина ги надмина…

Администрацијата на Бајден и пратениците од двете…

Најмалку 155 деца загинаа при земјотрес во…

Најмалку 155 деца загинаа при земјотресот минатата…

УНХЦР: Испратени тони хуманитарна помош во Авганистан

Агенции на ОН итно испратија тони хуманитарна…

Потрага по преживеаните од земјотресот во Авганистан…

Операцијата за пребарување и спасување по разорниот…

Жално но вистинито: ОН немале капацитет да…

ОН немаат доволно капацитет да бараат и…

Сцени на пустош по смртоносниот земјотрес во…

Во силниот земјотрес што го погоди Авганистан…

ЕУ изјавува: Руската инвазија влијаеше на рутата…

Руската инвазија на Украина влијаеше и на…