Американскиот амбасадор ги искара бугарските политичари: Ја…

Политичарите во Бугарија ја користат руската пропаганда…

Зоран Попов го помина собранискиот филтер и…

Новоименуваниот амбасадор на Република Македонија во Соединетите…

Османи потврди: Има владина одлука за амбасадор…

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи прашан…

Македонија добива нов амбасадор на САД –…

Македонија добива нова амбасадорка на САД, која…

МНР демантира дека ЕУ “ја врати” Теута:…

Министерството за надворешни работи како шпекулации ги…

ЕУ не ја сакаат Теута: Предлогот на…

Прелогот на Владата за амбасадорка во ЕУ,…

Уапсен охриѓанец – Се заканувал на странски…

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал…

Теута е нов амбасадор во ЕУ, директорот…

Поранешната градоначалничка на Тетово и вицепремиерска за…

Секој окупатор на наша територија ќе добие…

Украинскиот амбасадор во Србија, Олександр Александрович изјави…

Зaгина уште еден амбасадор: Италијанската амбасадорка во…

Амбасадорката на Италија во Австралија, Франческа Тардиоли…