ОСТАР ОДГОВОР од американската амбасада до Додик!

Американската амбасада остро реагираше на зборовите на…

Американската амбасада во Приштина: Косово и Србија…

Соединетите Американски Држави продолжуваат силно да го…

Еве како американската и руската амбасада во…

Честитики по повод 32-годишнината од независноста на…

Мицкоски повикан на разговор во американската амбасада

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ пристигна во амбасадата на…

Честитки за Илинден и од американската амбасада

Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Република…

(Видео) „Секоја чест момци“: Американската амбасада објави…

Американската амбасада во Белград на Твитер вечерва…

(Видео) Илјадници претставки се испраќаат до Судскиот…

Илјадници претставки се праќаат до Судскиот совет,…

Американската амбасада “ги аминуваше” изборите во Косово:…

Амбасадата на САД во Косово синоќа соопшти…

Среќен Велигден посакаа и од амбасадата на…

Американската амбасада во Македонија упати честитка до…

Руската и американската амбасада во Македонија ни…

Руската американската амбасада во Македонија на сите…