Унгарско МВР: Околу 13.500 бегалци вчера пристигнаа…

Околу 13.500 бегалци вчера пристигнаа во Унгарија…

ОН: Газа повеќе не е погодна за…

Луѓето во палестинската енклава се „очајни, гладни…

„Славика либрис“ ја објави книгата „Нов живот.…

Издавачката куќа „Славика либрис“ од Скопје ја…

Над 100.000 бегалци избегале од Судан поради…

Над 100.000 бегалци преминале од Судан во…

Како Европа ги згрижи украинските бегалци? Сè…

Украинските бегалци сѐ повеќе се мета на…

Жално: За еден ден 10.000 Украинци избегале…

Ниту Европската унија, ниту НАТО не преземаат…

(Видео) Потресни сцени: Илјадници Украинци бегаат во…

На Твитер се појави потресно видео од…