Ердоган: Нетанјаху е единствениот виновен за тензиите…

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, изјави…

Бајден: Не сакам уште поголема војна на…

Претседателот на САД Џо Бајден изјави дека…

Борел во посета на Саудиска Арабија

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика…

САД не гледаат акти на геноцид во…

САД не забележаа дела што би претставувале…

Трудо: Се залагаме за мир со “две…

Признавањето на државата Палестина, која би коегзистирала…

Јордан: Израел не може да победи

Непријателството создадено од насилството во Газа ќе…

Путин заминува во посета на Блискиот Исток

Рускиот претседател Владимир Путин оваа недела ќе…

Блинкен планира да го посети Блискиот Исток

Американскиот државен секретар Антони Блинкен планира оваа…

Стејт департмент: САД се согласни Кина да…

Соединетите Држави „би ја поздравиле Кина да…

Од 17 октомври до денес американските воени…

Американскиот воен персонал и базите на Блискиот…