„Фајненс тинк“: Ребалансот на буџетот е одговор…

„Ребалансот предвидува пораст на расходите за плати…

Во Буџетот имало 200 милиони евра непродуктивни…

Овој ребаланс е соодветен и навремен финансиски…

Владата го усвои ребалансот на Буџетот за…

Владата го усвои предлогот за изменување и…

Бесими: Буџетот ќе се крати секаде каде…

Нашата економија, како мала и отворена (со…

Бектеши: Бесими е најдобар министер за финансии…

Во гостување во Дневникот на Сител, министерот…

Не се секирајте: Задолжувањето од 600 милиони…

Во Буџетот за 2022 година, кој е…

Бесими обелодени: Наместо од златните чинии Владата…

Фатмир Бесими, министер за финансии во интервју…

„Секоја година владата на заевизмот најавува економски…

Нова буџетска година, а стари излитени лаги…

Муцунски ги презентираше идеите за развој на…

Градоначалникот на Општина Аеродром, Тимчо Муцунски, денеска…