(Видео) Кралот Чарлс и кралицата Камила ќе…

Почитуваната амбасадорка од Македонија во Велика Британија,…

Рекорден број на мигранти за еден ден…

Повеќе од 880 нерегуларни мигранти го преминаа…

Сали Бериша останува „персона нон грата“ во…

Поранешниот албански претседател и експремиер Сали Бериша останува непожелен…

(Фото) Кејт се појави во јавност за…

Британската принцеза Кејт Мидлтон вчера на социјалните…

18-годишните да избираат задолжителен воен рок или…

Осумнаесетгодишниците ќе треба да избираат помеѓу формата…

ХОРОР: 10-годишно дете се обидело да спречи…

Маж од Велика Британија фрлил 10-годишно дете…

„Политико“: Амбасадата на САД во Лондон должи…

Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Лондон…

Новиот граничен систем по Брегзит ќе ја…

Британската влада проценува дека ќе потроши најмалку…

Москва го протерува британското воено аташе

Одбранбеното аташе на британската амбасада во Москва…

Британија за ненадејната руска офанзива: „Ова е…

Британскиот министер за надворешни работи, Дејвид Камерон…