Велика Британија бара алтернатива за Visa и…

Британската влада го повика банкарскиот сектор да…

Решен е проблемот со картичките Виза и…

Македонската банкарска асоцијација ја известува јавноста дека…

Важна вест од Германската амбасада за сите…

Нова регистрација за термин. Ако сакате да…

Украина воведе визен режим за руските државјани

Украина воведе визи за граѓаните на Русија…

Новак Ѓоковиќ се огласи по одлуката на…

Новак Ѓоковиќ беше третиран во изминатата недела,…

Австралискиот премиер yдpи по Ѓоковиќ: Моpa да…

Австралискиот премиер Скот Морисон ги коментираше последните…

Ѓоковиќ се враќа дома, Австралија му ја…

Австрaлија му ја укина визата на светскиот…

На Ѓоковиќ ќе му биде забранет влез…

Одлуката на федералната влада да му ја…

Се се е jaсно: Објавено како доктopите…

Минуваат часови, а во Мелбурн се наближува…