Португалската влада падна поради корупциски скандал: Премиерот…

Португалскиот премиер Антонио Коста денеска поднесе оставка…

Студентите со порака до функционерите: Ајде да…

Ајде да ги замениме нашите оброци со…

77% од Германците се незадоволни од владата

Околу три четвртини од Германците не се…

Бориславова тврди: Бугарија оваа недела ќе има…

Ова е конечната верзија на кабинетот Денков-Габриел,…

Ништо од новата влада во Бугарија: Прекинати…

ГЕРБ-СДС ги замрзна преговорите со ПП-ДБ. Ова…

Петков пријатно изненаден од номинацијата на Марија…

Се зголемуваат шансите за формирање на влада…

(Видео) Во тензична атмосфера по цели осум…

По осум години Федерацијата Босна и Херцеговина…

Радев деновиве ќе го врачи првиот мандат…

Се очекува претседателот на Бугарија, Румен Радев…

Бугарија не знае дали сака “на исток…

Ако коалицијата ПП-ДБ владее со ГЕРБ, „Преродба“…

Во напната атмосфера Молдавија избра нова Влада:…

Парламентот на Молдавија денеска во напната атмосфера…