Разговараа Шолц и Путин: Берлин да го…

Германскиот канцелар Олаф Шолц го покани Владимир…

Столтенберг “го провали” Путин: Ќе ја користи…

Русија најверојатно ќе продолжи да ги напаѓа…

Путин кажа дали треба да има нуклеарна…

Русија и Казахстан тргнуваат од тоа дека…

Путин се сретна со мајките на војниците…

Рускиот претседател Владимир Путин се сретна со…

Шолц: Путин веќе не може да победи…

Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави дека рускиот…

Путин ги празни затворите: Убијците одат во…

Во септември и октомври е забележан драстичен…

Украинците го вратија Херсон ама Путин потпиша…

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша закон за…

Кулеба предупредува: Путин подготвува нов бран на…

Институтот за проучување на војната (ISW) во…

Макрон на иста линија со Путин? Биполарен…

Биполарен светски поредок би бил голема грешка,…

Макрон ќе се слушне со Путин по…

По завршувањето на самитот на Г-20, францускиот…