И оваа година браќата Љотевци на Водици…

И оваа година браќата Љотевци (Јован и…

Спасовски: Водици е празник на длабоките вредности…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упати…

Путин и годинава влезе во ледена вода…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска по повод…

Никола Јакимоски го фати Чесниот крст во…

Никола Јакимоски од Охрид беше најсреќен и…

21-годишниот Давид Дамјановски го фати осветениот крст…

На годинешното празнување на Богојавление-Водици во соборниот…

Џафери: Да бидеме едногласни за напредна и…

Претседателот на Собранието Талат Џафери упати честитка…

Пендаровски: Како што се полни бреговите со…

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, по…

Бог се јави! За многу години Богојавление…

Денеска православните христијани ширум светот и во…

(Видео) И македонските деца во Сиднеј скокаа…

Далеку од дома, но традицијата во срцата.…

(Фото галерија) Скопје и годинава на традиционален…

Православните верници ширум Македонија и во Скопје…