Манијак се обидел да силува жена на…

Вчера на Водно била нападната 48-годишна жена.…

Од утре делумна забрана во парк-шумата „Водно“…

Градот Скопје ги известува граѓаните дека од…

Град Скопје: Успешно реализирана “генералката” за чистење…

Над 200 волонтери успешно ја спроведоа големата…

“Генералка викенд” – Градот Скопје се приклучува…

„Генералка викенд“ за поубаво и почисто Водно…

Огромна заинтересираност за користење на жичницата на…

Изминатата недела 3.323 граѓани ја користеле жичницата…

Арсовска: Инициравме Закон за заштита на Водно

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш…

Данела остварува уште едно ветување: Се иницира…

Во соопштени до јавноста од Град Скопје…

(Фото) Арсовска ја продолжи тpaдицијата: Новогодишното утро…

Новата градоначалничка на Скопје, Данела Арсовска продолжи…

Арсовска: Пуштена во употреба жичарата до врв…

Од денеска повторно е во функција жичарницата…