Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Денеска сонце, викендов дожд

Времето ќе биде сончево и потопло со…

УХМР: Облачно и студено со повремени врнежи…

Денес времето во Македонија ќе биде претежно…

Временска прогноза: Во повардараските котлини дожд –…

Уште во текот на ноќните часови имаше…

УХМР: Попладне локални врнежи од дожд –…

Претпладне сончево со мала до умерена облачност.…

Метео: Најстудено во Берово, најмногу снег на…

Утрово до седум часот во Берово беше…

Метео: Какво време не очекува денес

Денес времето во Македонија ќе биде променливо…

Какво време не очекува викендов?

Времето денеска ќе биде променливо облачно со…

Најстудено во Берово, најмногу снег во Маврови…

Скопје, 12 февруари 2022 (МИА) – Во…

Викенд прогноза на УХМР: Времето до Понеделник

Утре ќе се задржи сончево и релативно…