УХМР: Максималната температура од -4 до 5…

Променливо облачно, на места ќе провејува снег,…

Утрово измерени поларни температури низ Македонија, еве…

Студено утро имаме во Македонија. Најстудено е…

Hajcтудено во Берово -10, на Шапка 36…

Најстудено утрово е во Берово со -10…

Најстудено во Берово, најмногу снег на Попова…

Најстудено утрово е во Берово со -11…

Актуелно предупредување од УХМР и метео прогноза…

Утрата ќе бидат многу студени, насекаде со…

Временска прогноза: Понесете си чадор

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд,…

Ни престојат студенти денови

Денес претежно облачно и постудено. Кон крајот…

УХМР: Магловито и облачно

Сончево со мала до умерена облачност која…

Пријатно и топло време – Метео прогноза…

Сончево со мала до умерена облачност. Претпладне…

Викендов cтудено и oблачно, од понeделник пpомени

За време на викендов по одделни котлини…