(Видео) Арсовска: Три нови игралишта во Парк…

ЈП Улици и Патишта по налог на…

Тепачки во Аеродром и Гази Баба

На 30.12.2022 во 17:00 часот било пријавено…

СДСМ бара Антикорупциска да истражи дали Невена…

СДСМ бараат од ДКСК да го истражат…

(Видео) Бобан Стефковски има обврска согласно закон…

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски во денешната…

Малолетничка тепачка и во Гази Баба: Употребени…

Синоќа по полноќ во полициската станица Гази…

Изгоре “Ауди” во Гази Баба

Автомобил „Ауди“ рано утрово изгорел пред куќа…

Од утре делумна забрана во парк-шумата „Водно“…

Градот Скопје ги известува граѓаните дека од…

Албанскиот јазик станува службен во Општина Гази…

Албанскиот јазик ќе биде службен јазик во…

Двајца скопјани се степале во двор од…

На 15.04.2022 околу 00:50 часот во Полициската…

Нема што судот да решава: Доверител и…

На 12.04.2022 во 08:45 часот во Полициската…