Собранието ја констатираше оставката на Горан Милевски

Почна 88. собраниска седница која првично беше…

ЛДП ќе предложи нов министер за локална…

Министерот за локална самоуправа и лидер на…

Милевски утре официјално ќе поднесе оставка од…

Министерот за локална самоуправа и лидер на…

Од Владата велат дека се’ уште не…

До Кабинетот на премиерот Димитар Ковачевски официјално…

Милевски потврди: Си заминува од министерската функција

Министерот за локална самоуправа и лидер на…

Милевски се повлекува, најсериозен кандидат за наследник…

Министерот за локална самоуправа и лидер на…

Милевски: Не сум дал поддршка за францускиот…

Претседателот на ЛДП и министер за локална…

Милевски предлага да се избере нова историска…

Преку обраќање на Фејсбук, лидерот на ЛДП…

Милевски одлучи: Ако утре се бара одлука…

Претседателот на ЛДП и министер за локална…

Заврши “пеглањето”: Морачанин, Трајанов и Милевски му…

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со…