Оваа сабота “Стела” на филмската вечер на…

Филмска вечер на отворено со филмот „Стела“…

Масовна тепачка во градскиот парк, десет други…

Масовна тепача се случила синоќа во Градскиот…

СРАМОТА: Украдена бистата на народниот херој Цветан…

Утрово 07.30 часот во СВР Скопје било…

18-годишник украл тротинет во Градскиот парк

На 25.04.2023 во Скопје, полициски службеници од…

Вандализам: Украден дел од споменикот на народниот…

Непознати вандали синоќа однеле дел од споменикот…

Турски државјанин избоден во Градски парк!

МВР информираше дека утрово дошло до инцидент…

Турчин уапсен бидејќи се шетал со нож…

Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција…

Повеќегодишно дрво машински пресадено од Аеродром во…

Пресадување на повеќегодишно дрво од типот платан,…

Книги достапни за секого: Поставена нова куќарка…

Детскиот културен центар „Карпош“ деновиве постави нова…