(Видео) Српско-руско финале на УС Опен: Ѓоковиќ…

Рускиот тенисер Данил Медведев ќе се бори…

Медведев се пласираше во полуфиналето на Вимблдон

Даниил Медведев, најдобриот руски тенисер, успеа да…

Прво четвртфинале на Вимблдон за Медведев

Се радувам на својот следен дуел и…

Данил Медведев го освои Мастерсот во Рим

Рускиот тенисер Данил Медведев е победник на…

Медведев се пласираше во финалето на Мастерсот…

Рускиот тенисер Данил Медведев се пласираше во…

Ѓоковиќ оди во финалето на турнирот во…

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го победи Русинот…

Падна Ѓоковиќ: Данил Медведев е светски рекет…

Рускиот тенисер Данил Медведев се искачи на…

Медведев оди на операција – Русинот ќе…

Рускиот тенисер Данил Медведев објави денеска дека…

Ферер: Ако Надал победи на Австралија Опен…

Познатиот поранешен шпански тенисер Давид Ферер изјави…

Неизвесност и тензии на Австралија Опен: Медведев…

Рускиот тенисер Данил Медведев се пласираше во…