(Видео) 200.000 демонстранти маршираа во Мадрид!

Најмалку 200.000 луѓе денеска маршираа во центарот…

(Видео) Тензии и во Црна Гора: Демонстранти…

Откако Владата го усвои предлогот на текстот…

(Фото) Ова е вториот пиштолџија кој денес…

До редакцијата на Инфомакс пристигнаа фотографии и…

(Фото) Додека дивјаци пукаа кон народот, демонстрантите…

Граѓаните и на вечерашниот протест повторно ја…

(Видео) Хаос во Пакистан: Демонстранти го запалија…

Избувнаа судири меѓу полицијата и демонстрантите во…

(Видео) Насилна ноќ во Израел – Полицијата…

2-та ноќ на СУДИРИ во Ерусалим види…

Антивоени протести во Русија: Приведени над 2.000…

Руската полиција денеска приведе најмалку 2.034 лица на…

(Видео) Се разгорува ситуацијата во Нов Зеланд:…

Стотици демонстранти од средата му пркосат на…

(Видео) Демократијата умре – Канада со драконски…

Канадскиот премиер Џастин Трудо најави замрзнување на…

(Видео) Запален првиот австралиски парламент: Демонстрантите извикувале…

Подметнат пожар денеска ја оштети влезната врата…