(Фото-галерија) Положување на цвеќе по повод 81-годишнината…

Делегации на локалната и централната власт положија…

81 година од депортацијата на македонските Евреи

Еврејската заедница во Република Македонија (ЕЗРМ) и…

Папата Франциск ги осуди нападите врз Евреите…

Папата Франциск денеска го осуди „ужасниот пораст…

Ако Европа ги изневери Евреите, ќе не…

Холокаустот започна со антисемитизам и омраза и…

Момче во Канада планирало терористички акти против…

Канадската национална полиција соопшти дека еден млад…

Шолц е прв германски канцелар кој запали…

Канцеларот Олаф Шолц изрази „солидарност“ со Евреите…

Анкета: 70% од американските Евреи се чувствуваат…

Пред историскиот марш за Израел во Вашингтон,…

ФБИ: Зголемување на заканувачката реторика кон Евреите…

Претставници на ФБИ велат дека забележале зголемување…

Ужас: Ал Каеда повикува муслиманите да ги…

Терористичката група Ал Каеда ги повика симпатизерите…

(Видео) Поранешниот израелски премиер збесна: Се бориме…

„Ние се бориме против нацистите“, вели поранешниот…