Голем пад на цената на житото по…

Неодамна потпишаните договори во Истанбул за непречен…

Договорот за извоз на жито ја буди…

По потпишувањето на Договорот за извоз на…

(Фото) Најнова вест: Русија дозволи слободно движење…

Русија потпиша документи за укинување на ограничувањата…

Бектеши: Годинешното производство на пченица ќе задоволи…

Годинешното производство на пченица е околу 250.000…

Под медијација на Ердоган, Русија и Украина…

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган, генералниот…

Путин му се заблагодари на Ердоган: Има…

Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска во Техеран изјави…

Претставници на Русија и Украина ќе се…

Оваа недела треба да се одржи нов…

Зголемен извоз на жито од Украина годинава

Украина извезла за 8 отсто повеќе жито…

Македонија не е на списокот: Русија ќе…

Рускиот министер за земјоделство Дмитриј Патрушев во…

Одлична вест: Турција, Русија и Украина формираа…

Турција, Русија и Украина формираа отворен канал…