Русија призна дека претрпела значителни загуби: Ова…

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков,  изјави дека…

Зеленски објави: Колку украински војници загинале од…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска изјави…

(Видео) Путин најави 5 милиони рубљи за…

Додека траат преговорите меѓу руската и украинската…