КИРИЛ ПЕТКОВ ПОВРЕДЕН ВО ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА…

Кирил Петков, поранешниот премиер на Бугарија имал…

Уште 28 загинати во Газа во изминатите…

Министерството за здравство на Хамас денеска објави…

Четири лица загинаа во поплавениот руски град…

Четири лица загинаа во поплавениот Орск, нивната…

Идентификувани се 50 од вкупно 133 лица…

Според прелиминарните податоци, идентификувани се 50 лица…

Руското министерство за вонредни ситуации објави прелиминарен…

Министерството за вонредни ситуации на Руската Федерација…

Еве колку македонски државјани загинале во Украина

Министерството за одбрана на Русија продолжува да…

Бројот на загинати во Појасот Газа надмина…

Министерството за здравство во Појасот Газа денеска…

Захарова: Зеленски лаже за бројот на загинати…

Ниту еден Украинец не верува во тврдењето…

Најмалку 47 смртни случаи поради снежни бури…

Во САД досега починале најмалку 47 лица…

(Видео) Над 100 луѓе загинаа во двата…

Европската унија побара сторителите на двeте експлозии…