ГОЛЕМА АКЦИЈА НА ЕВРОПОЛ: Над 500 лица…

Европол уапси 566 лица и заплени над…

Нова заплена: Косовската полиција пронајде цел арсенал!

Четири панцири со околу 30 рамки муниција…

Царинската управа заплени автобус со специјално конструиран…

Царинските инспектори од мобилните тимови од Секторот…

На „Богородица“ лани во еден ден запленети…

Царинската управа лани во еден ден запленила…

Голема количина тутун и цигари без акцизни…

Во координирана акција на Секторот за контрола…

Во Бугарија запленети 32 тони сомнително јагнешко…

Во пресрет на празниците Велигден и Ѓурѓовден,…

На ГП Богородица  запленети 262.750 долари, 155.760 евра…

Инспектори од мобилните тимови на Царинската управа вчера…

Звучи како закана-Москва: Идејата за заплена на…

Спроведувањето на идејата на британската министерка за…

(Видео) Голема акција на МВР: Запленети огромни…

На 29.03.2022 од страна на полициските службеници…

(Видео) Запленета суперјахта на уште еден руски…

Јахтата на рускиот олигарх Чемезов наводно е…